مهارت هایی که می توانید در بازار املاک و مستغلات بیاموزید!

ل

املاک یک صنعت رقابتی است. شما در مقابل بیشمار متخصص دیگر قرار دارید که همگی برای دستیابی به بهترین معامله با مشتریان خود تلاش می کنند. صرفاً واجد شرایط بودن برای این کار کافی نیست. شما باید مهارت های مورد نیاز مشاور املاک را داشته باشید.

چه مهارت هایی برای موفقیت در مشاور املاک نیاز است؟
در این مقاله به معرفی لیستی از فنون مشاور املاک پرداخته ایم که می تواند راهنمایی کوچکی در این راه برای شما باشد.

مهارتهای ارتباطی
به طور شگفت انگیزی، مهارت اصلی برای کسی که شغلش حول محور کار با مردم است، ارتباط برقرار کردن می باشد. با این حال، ارتباطات برای بنگاه های معاملات ملکی بیشتر از صنایع دیگر چالش برانگیز است زیرا هر مشتری متفاوت از دیگری است. برخی از مشتریان ترجیح می دهند از طریق تلفن صحبت کنند، برخی می خواهند برای شما ایمیل یا پیام ارسال کنند. شما باید در همه این شیوه های ارتباطی متخصص باشید و باید در پاسخگویی سریع عمل کنید.املاک فردیس

علاوه بر این، متوجه خواهید شد که هر مشتری می خواهد به میزان متفاوتی ارتباط برقرار کند. برخی ممکن است ترجیح دهند فقط یک بار با شما تماس بگیرند، در حالی که دیگران اگر به طور منظم با آن ها تماس بگیرید و اخبار جدید املاک را اطلاع دهید، قدردانی می کنند. این نکته مهم است که بدانید هر فرد از ابتدا چه چیزی را ترجیح می دهد تا اطمینان حاصل شود که مشتریان از کار با شما خوشحال خواهند بود.

علاوه بر این موارد، ارتباط با مشتریان تنها بخشی از کار شما است. شما بقیه وقت خود را صرف صحبت با همکاران، کارشناسان و سایر مخاطبین برای اهداف شبکه کاری خودتان می کنید. ارتباط با آن ها به روش های دیگری نیاز دارد. هنگام تمرکز بر بهبود مهارت های مورد نیاز شغل مشاور املاک، مهم است که این افراد را نیز در نظر داشته باشید.

درک نکات اجتماعی

ارتباطات چیزی فراتر از کلمات است. شما باید خواندن زبان بدن را نیز بیاموزید. زبان بدن یکی دیگر از مهارت های مورد نیاز مشاور املاک است. این مهارت اغلب می تواند اطلاعات زیاد و مهمی را فاش کند. به عنوان مثال، زبان بدن و حالات چهره می تواند به شما بگوید که آیا مشتری در مورد چیزی عصبی است یا خیر. به شما این امکان را می دهد تا سوالات مناسب را برای کشف مشکل اصلی بپرسید.

علاوه بر این، به زبان بدن خود توجه کنید تا مطمئن شوید که پیام درستی را ارسال می کنید. به عنوان مثال، حفظ تماس چشمی یک راه عالی برای گفتن این است که به مشتریان گوش می دهید. تمرین ارتباطات صحیح از ضروریات برنامه روزانه یک مشاور املاک است‌. سرانجام، از تمایزات فرهنگی، به ویژه در حین انجام معاملات تجاری بین المللی مطلع باشید. پیشاپیش تحقیق کنید که آداب و رسوم در فرهنگ های دیگر چه تفاوتی دارد تا از رفتارهایی که ممکن است بی ادبانه تعبیر شوند اجتناب نمایید.

املاک فردیس

صداقت

مجددا ارتباطات است که شما را در مسیر صحیح قرار می دهد تا به مشتریان نشان دهید صادق هستید؛ اما برای اثبات کامل صداقت خود باید یک قدم جلوتر بروید. برای بدست آوردن شهرت، باید خدمات عالی را به هر یک از مشتریان خود ارائه دهید.

به دست آوردن مشتریان جدید در هنگام شروع کار دشوار است. تنها یک بار رفتار غیر اخلاقی می تواند حرفه شما را خراب کند. ممکن است در ابتدا همه چیز کند پیش برود، اما کار با صداقت در نهایت برای تجارت عالی خواهد بود. تمرین این مهارت مورد نیاز مشاور املاک می تواند شما را بسیار موفق کند.

توانایی مذاکره

نمایندگان برتر املاک و مستغلات می توانند به خوبی مذاکره کنند در حالی که صداقت خود را نیز دست نخورده نگه می دارند. آن ها تلاش می کنند تا به بهترین توافق ها برای هر دو طرف برسند. اغلب، این بدان معناست که به مشتریان در مورد چگونگی مذاکره آموزش دهید که شامل اطمینان از این است که مشتریان شما می دانند معامله خوب چیست و چه زمانی باید آن را بپذیرند.

آخرین جنبه مذاکره این است که بدانید چه زمانی بهتر است قرارداد را کنار بگذارید و پیش بروید. مهم است که این کار را با تدبیر انجام دهید تا ضررهای شما و مشتری شما به حداقل برسد. این گزینه یکی از مهم ترین مهارت های مورد نیاز مشاور املاک است.

مهارت های گوش دادن فعال

اگرچه گوش دادن فعال بخشی از ارتباطات است، اما شایسته است که به عنوان یک مهارت خاص از آن یاد شود زیرا بسیار مهم است. اگرچه به نظر ساده می رسد، اما باید نحوه گوش دادن به مشتریان را بیاموزید که از مهارت های مورد نیاز شغل مشاور املاک است‌.

املاک فردیس
 • وقتی مشتریان شما صحبت می کنند، این نکته مهم است که تمام توجه خود را به آن ها معطوف کنید، حتی اگر احساس بی حوصلگی می کنید و می خواهید برای پاسخ به سوالات آن ها، صحبت شان را قطع کنید. در عوض، به مشتریان زمان دهید تا شک یا نگرانی خود را بیان کنند، آنچه را که برای تأیید گفته اند، تکرار کنید و سوالات بعدی را بپرسید. این یک روش عالی برای ایجاد اعتماد است.

  گوش دادن فعال می تواند شما را از کاری که به نظر می رسد نادرست است باز دارد. علاوه بر این، ممکن است متوجه شوید که این تاکتیک به شما کمک می کند تا ایده های بهتر و راه حل های جدید را نیز بیابید.

  مهارت حل مسئله

  حل مشکلات در واقع مهارت مفید دیگری است که کارگزاران املاک باید در آن تسلط داشته باشند. موفق ترین متخصصان زمان خود را برای مقابله با چالش ها و تعیین چگونگی غلبه بر مشکلات اختصاص می دهند. چنین مشکلاتی می تواند شامل فروش خانه ای باشد که مدت ها در بازار بوده است تا برخورد با مشتری ای که انتظارات غیر واقعی دارد.

  مهارت های مورد نیاز مشاور املاک در اروپا

  همان طور که گفته شد، از شروط اصلی و ضروری برای موفقیت در شغل املاک و مستغلات، یادگیری مهارت های مورد نیاز مشاور املاک است. برای موفقیت در این شغل در کشورهای اروپایی نیز باید مهارت های خاصی را بیاموزید تا بتوانید پیشرفت کنید.

اغلب مهارت هایی که یک نماینده املاک در این شغل نیاز دارد در تمامی دنیا یکسان است؛ اما از مهم ترین مهارت هایی که برای سودآوری بالا در اروپا نیاز خواهید داشت می توان به توانایی تعامل و برقراری ارتباط قوی، مهارت های انجام تبلیغات آنلاین و آفلاین، داشتن تحصیلات و گواهینامه ها و قدرت سخنوری و مذاکره است که تاثیر بالایی بر مشتریان دارد.

چگونه مهارت های مورد نیاز مشاور املاک را بیاموزیم؟

یادگیری مهارت های مورد نیاز مشاور املاک و قوانین مشاورین املاک و مستغلات از دغدغه های اصلی افرادی است که تازه وارد این حرفه شده اند و یا حتی افراد با سابقه ای که با پیشرفت تکنولوژی ناآشنا هستند. شما به عنوان فردی که با جامعه در ارتباط هستید، باید مدام اطلاعات خود را به روز کرده و از جدیدترین متدهای مذاکره با مشتری و تبلیغات باخبر باشید.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “مهارت هایی که می توانید در بازار املاک و مستغلات بیاموزید!”

 • اسحاق عبدلی

  به نظرم صداقت یکی از مهم ترین کلیدهایی که یک مشاور املاک رو میتونه به موفقیت مالی خیلی خوبی برسونه. نکته ای که شاید خیلیا بهش توجه نمیکنن…

  پاسخ دادن
  • admin

   سلام دقیقاً حرفتون درسته

   پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه